חשפו סודות סודיים של עסקי עגלת מזון ניידים, ואמרו שלום לניהול אומללים

- Mar 29, 2021-

עגלת מזון היא פרויקט מיזם קטן חדש, מכיוון שהוא אינו זקוק לחנויות, קישוטים ותפעול ניידים. השקעות קטנות, תשואה גבוהה, יתרונות רבים (הסבר: יכולים להכריע זה את זה במצב טוב של&# 39) אהובים מאוד על יזמים. כיצרנית עגלות מזון, היום עורך' ייתן לך עצות כיצד להפעיל עגלת מזון ניידת בהצלחה.

1 position מיצוב שוק

מיקום השוק של עגלת המזון צריך להתבסס על סוגי הפעילות, בחירת האתר, זמן הפעולה והיבטים אחרים.

1. מיקום, בחר מכונית חטיפים לפתיחת עסק, מיקום המפעיל צריך להיות במקום בו האוכלוסייה זורמת יותר, כגון קניונים, רחובות חטיפים, סופרמרקטים, בתי ספר, משרדים. אסור בהחלט לסוללת האחסון של מכונית האוכל החשמלית להיות במצב של אובדן חשמל. מצב אובדן החשמל מתייחס לכך שמכונית האוכל החשמלית אינה טעונה בזמן לאחר השימוש. כאשר הסוללה מאוחסנת במצב של אובדן חשמל, קל לגופר אותה. הגביש של עופרת סולפט ידבק לצלחת, שתחסום את תעלת היונים, תגרום לטעינה לא מספקת ותפחית את קיבולת הסוללה. ככל שזמן הסרק ארוך יותר, כך נזק הסוללה חמור יותר. לכן, כאשר רכב האוכל אינו פעיל, יש לטעון אותו פעם בחודש, כדי לשמור על הסוללה נמוכה.

2. שעות עסקים: את אלו הסמוכים לקניונים ורחובות החטיפים ניתן להפעיל כל היום, ואילו את אלה הסמוכים לבתי ספר ולבנייני משרדים ניתן להפעיל בבוקר ובצהריים.

3. יש לקבוע את סוג הפעולה על פי רמת הצריכה המקומית, מאפייני הטעם והרגלי הצריכה. אסור בהחלט לסוללת האחסון של מכונית האוכל החשמלית להיות במצב של אובדן חשמל. מצב אובדן החשמל מתייחס לכך שמכונית האוכל החשמלית אינה טעונה בזמן לאחר השימוש. כאשר הסוללה מאוחסנת במצב של אובדן חשמל, קל לגופר אותה. הגביש של עופרת סולפט ידבק לצלחת, שתחסום את תעלת היונים, תגרום לטעינה לא מספקת ותפחית את קיבולת הסוללה. ככל שזמן הסרק ארוך יותר, כך נזק הסוללה חמור יותר. לכן, כאשר רכב האוכל אינו פעיל, יש לטעון אותו פעם בחודש, כדי לשמור על הסוללה נמוכה. בקידום העיקרי של מוצרים מקומיים נוכל להציג אוכל מיוחד להתאים, כך שהסועדים יוכלו לשמור על טריות בכל עת, ויהיה זרימה רציפה של לקוחות.

2, מיצוב מחירים

יש לקבוע את כיוון המחיר בהתאם לרמת הצריכה המקומית ולמחיר חומרי המזון המקומיים. לפני הפתיחה עלינו לדעת על המחיר הממוצע של חטיפים מקומיים, לראות את מחירם של אחרים, על פי מצבם בפועל, האם הם טובים יותר מאחרים בטעמם, האם הם טובים יותר מאחרים בחומרי גלם, ולהגדיר את עצמם מחיר.

3, פרסום וקידום מכירות

הקידום של עגלת המזון הוא גם חיוני. רק על ידי שיפור מתמיד של הפופולריות של עגלת האוכל נוכל למשוך לקוחות לאהוב את האוכל בעגלה. מכונית אוכל ניידת עשתה טוב מבחינה זו. המשרד הראשי השקיע פרסום רב ופרסום תקשורתי רב עוצמה כדי להגן על מפעילי מכונית האוכל הניידת.