ההבדל בין חנות פתוחה לעגלת חטיפים ניידת

- Mar 29, 2021-

1 threshold סף גבוה של מסעדות, השקעה קטנה במכוניות חטיפים

ההשקעה של המסעדה בהחלט תהיה גבוהה מזו של משאית החטיפים. הוא זקוק לשכר דירה, מים וחשמל, הון חוזר, עלות עבודה, עלות קישוט, עלות ציוד וכן הלאה. לאחר מכן, תהיה השקעה רבה בשלב המוקדם. מה שעגלת החטיפים צריכה להשקיע בו היא אלפי יואן של עלות אימון חטיפים, עלות רכישת עגלת חטיפים, עלות רכישת חומרי מזון וכן הלאה. אם אתה רוצה לבזבז אלפי עד עשרות אלפי יואן כדי להקים עסק, אתה עדיין צריך להתמקד במכוניות חטיפים.

2 ישנם עובדים רבים במסעדה, ועגלת החטיפים פשוטה

אם זו&# 39, מסעדה קטנה, גם אם הבוס מבשל באופן אישי, הוא עדיין זקוק ליותר ממלצר אחד שישרת את הלקוחות; אם זו&# 39, היא מסעדה גדולה יותר, הוא צריך להזמין שף, תלוי במיומנות של השף. את עגלת החטיפים יכול אדם אחד לתחזק, והכישורים הם בידיו.

3 : מהירות האוכל במסעדה היא איטית, ועגלת החטיפים יכולה להגיש כל דקה

כשאנחנו הולכים למסעדה לארוחת ערב, לכולנו יש תחושה משותפת שהארוחה איטית מדי! אם אנחנו רוצים מנות קרות, זה יכול להיות מהיר יותר, אבל זה ייקח כעשר דקות; אם אנחנו רוצים אוכל מבושל, אנחנו לא יכולים לאכול תוך חצי שעה. מהירות עגלת החטיפים מהירה מאוד. קח לדוגמא מחרוזת, ניתן לווסת אותה תוך מספר דקות. גם אם מזונות מסוימים מטרידים, כגון אורז מטוגן, ניתן להכין אותם תוך 5-10 דקות. ובתהליך הייצור תוכלו להכין גם את מרכיבי החטיפים הבאים.